Międzyzdroje - najpiękniejsza plaża w Polsce, wyjątkowe parki, moc atrakcji, błogi relaks!

Międzyzdroje to jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów polskiego wybrzeża. Przepiękne, szerokie plaże, zadbane parki i moc atrakcji przyciągają tu nie tylko celebrytów. Malownicze położenie na wyspie Wolin, na skraju Parku Narodowego, wśród niezwykłych krajobrazów i w sprzyjającym mikroklimacie przyciąga tu turystów z kraju i zagranicy.

Miasto każdego roku odwiedza kilkaset tysięcy turystów spragnionych słońca, morskiego klimatu i najwyższej jakości usług turystycznych.

Międzyzdroje w okresie lata tętnią życiem przez całą dobę. Nadmorska promenada ciągnie się kilometrami, a przy niej znajduje się wiele kawiarni, pubów i miejsc rozrywki. Wszystko w otoczeniu kwiatów i zadbanej zieleni tworzy wyjątkowy klimat.

Letnia oferta to także mnogość wydarzeń kulturalnych, wszelkich imprez i koncertów. Za sprawą odbywającego się tu „Festiwalu Gwiazd”, Międzyzdroje to filmowa stolica Polski. Każdego roku, w pierwszych dniach lipca na Promenadzie Gwiazd pojawiają się nowe odciski dłoni polskich aktorów i twórców filmowych. W tym okresie można spotkać tu niemal wszystkich czołowych polskich artystów.

Międzyzdroje to także słynne molo, przy którym cumują statki pasażerskie i skąd można podziwiać panoramę tutejszej plaży, a wieczorami wyjątkowe zachody słońca.

Będąc nad morzem koniecznie trzeba spróbować miejscowych specjałów. Tym niewątpliwym jest ryba bałtycka - dorsz, flądra, śledź, łosoś i inne - to kwestia wyboru. Ważne, aby ryba była świeża! Jest tu przystań rybacka, przy której mieszczą się liczne smażalnie serwujące rybę "prosto z kutra".

Poza miastem, które zachwyca, jest i jego wyjątkowo okolica. Tu niezwykłe, najwyższe w Polsce wydmy spadające stromymi, klifowymi urwiskami do morza. Na szczególną uwagę zasługuje wzgórze Gosań o wysokości 93,4 m n.p.m., skąd rozpościera się niezwykły widok na Zatokę Pomorską. Warto odwiedzić Rezerwat Żubrów, Piaskową Górę i bajeczne Jezioro Turkusowe.

Wszystko to i wiele więcej praktycznie na wyciągnięcie ręki, w odległości do kilku kilometrów od samych Międzyzdrojów. Szczególnie zachęcamy do pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych malowniczymi szlakami Wolińskiego Parku Krajobrazowego.

Międzyzdroje w przeciwieństwie do wielu innych nadmorskich kurortów nie zapadają w sen zimowy. Życie turystyczne trwa przez cały rok. Liczne restauracje, kawiarnie i atrakcje są otwarte także jesienią i zimą. Jest to czas, w którym kąpiele w Bałtyku wskazane są tylko dla morsów, ale aura sprzyja długim spacerom i błogiemu relaksowi. Nad morze warto wybrać się o każdej porze roku. Nieprzecenione pozostają zdrowotne walory niesionego przez morską bryzę jodu i wszelka aktywność fizyczna.

Zapraszamy do regularnych odwiedzin Międzyzdrojów i Villi Cynamon.

Galeria zdjęć Międzyzdrojów: